Ta strona korzysta z plików Cookies. Część tych plików jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania strony i już została stworzona. Możesz usunąć i zablokować pliki cookie z tej strony w ustawieniach przeglądarki, ale może ona wtedy nie działać poprawnie.

 

Oberża Zakapior

 


Wyświetl większą mapę

Zapraszamy serdecznie do oberży "Zakapior" mieszczącej się w centrum uzdrowiska Polańczyk nad brzegiem jez. solińskiego w samym sercu Bieszczad.

Oberża "Zakapior" rozpoczeła swą działalność 1 maja 2008r. Cel jaki nam przyświecał przy tworzeniu lokalu to nie tylko stworzenie tradycyjnej restauracji, ale również miejsca w którym można choć odrobinę poznać atmosferę i życie tu w Bieszczadach.

W menu obok tradycyjnych dań domowych znajdziecie Państwo oryginalne dania dawnych mieszkańców tych ziem czyli Bojków i Łemków (XVIII-XXw.). Niezmiernie miło nam również zakomunikować, iż dzięki Państwa głosom zdobyliśmy 2 miejsce w IX edycji konkursu "Wędrówki Podkarpackie" w kategorii "Smaczne Jadło 2009". Organizatorami konkursu byli Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna, Polskie Radio Rzeszów, pod patronatem Marszałka Wojewodztwa Podkarpackiego. Cieszymy się bardzo, że serwowane u nas dania zdobyły tak duże uznanie. Na pewno nie poprzestaniemy na tym i będziemy nadal pracowac nad udoskonaleniem naszej oferty, tak aby każdy znalazł coś dla siebie. Wszystkim głosującym serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie.

W naszej galerii można również zapoznać się z twórczością bieszczadzkich rzeźbiarzy, malarzy, rekodzielników jak i posłuchać poezji i muzyki tworzonej przez mieszkańców tych ziem (lokalnych artystów ). Dają ku temu możliwość często organizowane w lokalu spotkania poetyckie, recitale i koncerty.

To tu można spotkać wiele znanych twarzy Bieszczadu - bieszczadzkich zakapiorów, pustelników i artystów oraz coraz częściej odwiedzających nas znanych osób z całego kraju. Całość uzupełnia ciepły i typowo bieszczadzki wystrój lokalu, tworząc niepowtarzalny klimat tego miejsca. Mimo ,iż oberża "Zakapior" funkcjonuje od tak krótkiego czasu, to w opini turystów i okolicznych gestorów turystyki, stała się swoistą atrakcją i miejscem godnym polecenia. Doceniła nas już m.in. ekipa programu "Dzień dobry TVN", która zaprosiła nas do udziału w lutowym programie "Dzień dobry TVN w Bieszczadach". Fragmenty programu dostępne są pod linkami:

Dzień Dobry TVN w Bieszczadach, cz.1 - 1:50 min
Dzień Dobry TVN w Bieszczadach, cz.2 - 3:02 min
Dzień Dobry TVN w Bieszczadach, cz.3 - 1:53 min
Dzień Dobry TVN w Bieszczadach, cz.4 - 3:04 min

(niżej video playera na stronie Dzień Dobry TVN znajdują się do wyboru wszystkie części programu)

Najczęstsze opinie naszych gości można zamknąć w trzech słowach "miło, smacznie i nie drogo". To cieszy i dopinguje, a zarazem zobowiązuje.

Dysponujemy 80 miejscami w okresie zimowym i 140 miejscami w okresie letnim.
Obiekt czynny codziennie przez cały rok.
Zapraszamy do naszego lokalu.